آدم ها نیاز به نو شدن و تغییر را همواره در خود احساس میکنند
تغییر ظاهری محل سکونت نیز یکی از همان هاست
امروزه مردم زیادی به جای پرداخت هزینه های هنگفت ساخت و ساز به نوسازی ساختمان خود روی آورده اند
معیارهای مهم برای بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان
1-بر اساس فرهنگ حاکم بر آن مرز و بوم
2-شرایط محیطی و آب و هوایی
سلیقه افراد در روند نوسازی تاثیر بسزایی دارد
شرایط اقتصادی افراد برای نوسازی منزل خود بسیار متفاوت است به عنوان مثال:تنوع اجناس شیر آلات در آن منطقه بسیار بالاست که این مورد با توجه به بوجه فرد انتخاب میشود
برای بازسازی ساختمان ابترا باید مشخص کنیم که چه کاری قرار است انجام بدهیم و چه تغیراتی باید ایجاد بشود
قبل از هرکاری باید قسمت هایی از خانه را بررسی کنیم،به عنوان مثال باید تمامی سیم کشی برق و لوله کشی های شیر آلات را بررسی کنیم که درآینده حادثه ساز نشود
یکی از مزیت های بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان از بین بردن قسمت های پرت خانه و استفاده مفید از آنهاست

ما این معضل را بیش از پیش دیده ایم. خانواده ای که می خواهند خانه خود را به طور کامل " نوسازی" یا به طور کامل "تخریب" را انجام دهند و مطمئن نیستند که کدام راه برای آنها بهتر است.

خانه آنها یا بیش از حد قدیمی است، یا کوچک است و یا بیش از حد قدیمی طراحی شده که به اصطلاح از مد افتاده شده است و یا شاید به معنای واقعی منسوخ شده است.
هنگامی که یک خانه قدیمی را برای ساختن یک خانه جدید تخریب میکنند هزینه های زیادی به وجود می آید این در حالی است که  با یک بازسازی و نوسازی، یک خانه قدیمی را به خانه مدرن میشود تبدیل کرد ،که نوسازی بهترین راه و بهترین گزینه است!

شرایط موجود خانه کنونی
اول از همه، بهتر است از خودتان بپرسید "آیا طرح کلی و مدل خانه را دوست دارید؟ آیا سبک کلی معماری را دوست دارید؟ آیا در خانه ای زندگی میکنید که میخواهید حفظش کنید و از آن در مقابل خطرات فرسودگی و کهنگی  نگهداری کنید ؟

در این موارد نوسازی به دردتان نمیخورد!
  اگر خانه مورد نظر شما یک خانه ورودی زیرزمینی باشد و شما به یک خانه ی ییلاقی نیاز دارید، نوسازی این مسئله را حل نخواهد کرد. اگر خانه قدیمی شما 4500 فوت مربع است، به شدت تاریخی و نیاز به یک نوسازی کامل دارد، اما آنچه شما واقعا میخواهید، یک آپارتمان 2000 فوت مربعی است، ممکن است برای شما بهتر باشد نظرتان را برای بازسازی تغییر دهید و ساختمان جدیدی داشته باشید.

اگر طرح کلی و سبک معماری را دوست دارید، بازسازی اغلب راه حل مقرون به صرفه است.

مزایای بازسازی و نوسازی ساختمان : 1) حفظ بنیاد ساختار موجود ساختمان ،2) صرفه جویی در هزینه، به شما اجازه می دهد تا در سیستم های مکانیکی با کیفیت و زیبایی در تمام نقاط سرمایه گذاری کنید.

اگر چه خانه فعلی شما ممکن است برای شیوه زندگی شما با طراحی که دارد قابل سکونت و زندگی باشد اما بعد چند سال آن کارایی را نخواهد داشت ، یک بازسازی کامل می تواند اجازه دهد که دیوارها برداشته شوند،رنگ دیوار ها یا کاغذ دیواری و پوستر ها تغییر داده شود و فضای کامل با تغییراتی که میخواهید را دوباره تصور کنیداما اینبار با دقت بیشتر.
و در آخر اگر معماری و فضای کلی خانه تان را دوست دارید، بازسازی و نوسازی را برای شیک کردن در نظر بگیرید.