وضعیت قیمتی کارهای ساختمانی و صنعت ساختمان و نقاشی ساختمان
اگر توجه کافی به اخبار و اوضاع و احوال جامعه داشته باشید احتمالا میدونید که دست رو هر چیزی گذاشتید فرداش گرونتر از قبل همون محصول یا خدمات رو دریافت کردید !
از صنعت ساختمان گرفته تا صنعت پلیمر و مواد غذایی و هرچیزی که به قیمت دلار ارتباط داره و حتی نداره :) خیلی از کالاها تو همین سالی که گذشت یعنی سال 97 دستخوش تغییرات قیمتی تا چند برابر هم شدند. چرا راه دور بریم مثالش توی کار خودمون هست : رنگ های ساختمانی که در سال 97 به قیمت 480.000 تومان بود الان حدود 580.000 تومان شده یه حلب 21 کیلویی !

 

نمونه افزایش قیمت رنگ و رزین در سال 98 - البته آخرای سال 97

 

صنعت رنگ و رزین ساختمان
همین اسفاند ماه سال 97 بود که نمایشگاه صنعت رنگ و رزین ساختمان برگزار شد که شرکت های داخلی و خارجی در نمایشگاه شرکت کرده بودن
تعداد تولید کننده های داخلی که تو نمایشگاه شرکت کرده بودن 205 شرکت اعلام شد. اما چیزی که منو به تعجب واداشت این بود که 55 شرکت خارجی هم اومده بودن برای عرضه محصولات رنگ و رزین خودشون تو بازار ایران جایی پیدا کنن. به هر حال با وجود 205 شرکت فعالی که تو نمایشگاه شرکت کرده بودن و به احتمال زیاد تعداد کثیری از شرکت هایی که به دلایلی در نمایشگاه شرکت کرده بودن احساس میشد تولید داخلی باید رونق خوبی داشته باشه اما متاسفانه چون عمده مواد اولیه وارداتی هست و به دلیل نوسانات بازار ارزی (شما بخونید دلار) تولید کننده های رنگ هم متوجه ضررهای مالی شدند و حتی محصولات خودشون رو هم کاهش دادن که این کاهش محصولات و بالا رفتن قیمت در نتیجه به جیب مردم میرسه !

نمایشگاه رنگ و رزین و صنایع وابسته  سال 1397

اینم نقل قولی از یکی از فعالان این صنعت
"وی همچنین از مشخص نبودن نرخ های پایه صادراتی واقعی انتقاد کرد و ادامه داد: قیمت مواد اولیه از جمله پلی اتیلن تولید داخل، قوطی رنگ و حلال ها در ماه های گذشته افزایش 2 تا هفت برابری را تجربه کرد. همچنین هزینه های حمل و نقل 1.5 تا 2 برابر شده اما قیمت محصولات نهایی رشد 60 درصدی داشته است؛ این مساله سبب می شود کم فروشی و افت کیفیت را در بازار شاهد باشیم. "
که میتونید اصل خبر رو تو سایت ایرنا بخونید


رشد قیمت نقاشی ساختمان در سال 1398
بالطبع وقتی یه همچین افزایش قیمتی تو صنعت رنگ وجود داشته باشه ناگزیر به زیرشاخه های این صنعت هم نفوذ میکنه و نتیجه این میشه که افزایش قیمت اجرای نقاشی ساختمان هم به وجود میاد. خیلی از مشتریای عزیز از ما تقاضای تخفیف میکنن اما بهتره بدونید ما افزایش دستمزد نداشتیم، اگر قیمت رنگ رو در نظر بگیرید و قیمت نقاشی ساختمان در سال 97 رو هم بررسی کنید میبینید که افزایش قیمت نقاشی ساختمان در سال 98 نسبت به افزایش قیمت رنگ یه عدد خیلی جزئی بوده که اصلا قابل قیاس با این افزایش قیمت ها به هیچ وجه نیست. ما هم از وضع موجود راضی نیستیم. و افزایش قیمت نقاشی ساختمان نه تنها به نفع ما نبوده بلکه به ضرر ما هم تمام شده چون مشتری به دلیل افزایش قیمت ناگهانی دیگه اصراری به تمیزی و نقاشی ساختمان منزل خودش نداره و ترجیح میده خونشو رنگ نکنه ! که همین مساله باعث بوجود اومدن نرخ بیکاری بالای همکاران ما شده. یکی از دلایلی هم که ما افزایش قیمت دستمزد نداشتیم به همین جهت هست که شما راحت تر تصمیم بگیرید برای رنگ آمیزی منزلتان اقدام کنید.

قیمت های رنگ آمیزی منزل در سال جدید
قیمت های اعلام شده همراه با اجرت می باشد و قیمت ثابتی است و با بالاترین کیفیت ممکن انجام می شود.

جدول قیمت نقاشی ساختمان در سال جدید 1398


البته به صورت تخصصی کاغذ دیواری ها نصب می شود که فقط قیمت اجرت این کار رولی 18.000 تومان است.

اگر سوال یا مشاوره ای در جهت نقاشی منزل خودتون داشتید میتونید با شماره های دفتر تماس بگیرید

گروه خدمات نقاشی سپید
021-22983413 | 021-77149588
و یا مستقیم با خود من (آقای امیدی) در ارتباط باشید تا به بهترین نحو کمکتون کنم
09125183019
در تلگرام هم پاسخگوی شما عزیزان هستم

امیدوارم که این مطلب به شما کمک کرده باشه که تصمیم مناسبی برای نقاشی خونه خودتون داشته باشید